foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+421 43 539 77 02
ocuhladovka@orava.sk
Obec Hladovka

Fotogaléria

Novinky z farnosti

O tom čo sa udialo v posledných dňoch v našej farnosti sa dozviete zo stránok farnosti.

Zo školských lavíc

Aj život žiakov našej základnej a materskej škole je veľmi pestrý. Zúčastňujú sa rôznych aktivít, súťaží, z ktorých si priniesli slušné množstvo ocenení, pripravujú rôzne programy a vystúpenia.... a o tom všetkom sa dozviete z našich školských stránok.

Kto je prítomný?

Práve tu je 145 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Krakowiaci a gorali – cyklus dielní a akcií prezentujúcich miestnu kultúru - taký je oficiálny názov projektu, do ktorého sme sa zapojili spolu s Vitanovou a Čimhovou na slovenskom území a obcou Raciechowice v Poľsku. Cieľom projektu je zaktivizovanie spoločenského a kultúrneho rozvoja našej pohraničnej oblasti a pomocou integrácie miestnych spoločností vytvárať podmienky pre ochranu kultúrneho a prírodného dedičstva.

Konkrétnejšími cieľmi sú:
- posilnenie miestnej tradície a podpora lokálnej kultúry pomocou rozšírenia dedinskej architektúry, tradičných roľníckych hospodárstiev (ovocie, zelenina, mlieko, obilie), remeselníckych dielní (kováčske, stolárske, tesárske), regionálnych a lokálnych producentov kulinárskych výrobkov ako aj miestnych umelcov (kvety z krepového papiera, vyrezávanie do dreva, vyšívanie) v troch slovenských obciach a obci Gmina Raciechowice.

- integrácia lokálnych prostredí (spoločenských organizácií a ich animátorov, ženských spevokolov, hasičských záchranných zborov, regionálnych skupín, mládežníckych a detských skupín), v ktorých sa stretáva tradícia a podpora miestnej kultúry, vedením edukačných aktivít a pod.

Projekt sa už rozbehol a prvé stretnutia máme za sebou, čakajú nás ďalšie. Veríme, že sa do týchto aktivít zapojí čo najviac obyvateľov spomínaných obcí. Už teraz sa tešíme na veľkú zaangažovanosť do projektu najmä našich občanov. Srdečne vás pozývame na účasť vo všetkých aktivitách. Informácie o tom kto, kedy, kde,... určite nájdete včas aj na stránkach obce, či obecnom rozhlase - nenechajte si nič ujsť, určite neobanujete:-)

Projekt  je  spolufinancovaný  Európskou  úniou  z   Európskeho  fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007-2013

Obec Hladovka


Počet obyvateľov

(k 1. 1. 2022): 1 066

Starosta: PhDr. Marián Brnušák

Obec Hladovka
Hladovka 45
027 13 Hladovka

DIČ: 2020571641
IČO: 00314480

Úradné hodiny:
Po-Pi od 7:30 do 15:30 hod.
(Obed. pres. 12:00 - 12:30 hod.)

Tel.: + 421 43 539 77 02
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ďalšie kontakty

iCagenda - Calendar


Copyright © 2022 Obec Hladovka Rights Reserved.