foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+421 43 539 77 02
ocuhladovka@orava.sk
Obec Hladovka

Foto-video

Všetky fotografie a videozáznamy týkajúce sa obce Hladovka nájdete na nasledovných odkazoch.

 

Fotogaléria

Kto je prítomný?

Práve tu je 98 návštevníkov a žiadni členovia on-line

V stredu, 10. júna 2024, starosta obce PhDr. Marián Brnušák, podpredseda Ján Korček a predsedníčka Miestneho spolku Červeného kríža,  Helena Kubicová, navštívili rodinu Spišakových a odovzdali jej finančný dar, pri príležitosti narodenia prvých trojčiat v našej obci. Celej rodine a hlavne dievčatám Lei, Nine, Sáre a ich staršej sestre Emke prajeme hlavne veľa šťastia, zdravia a úspechov v ich živote.


V sobotu, 29. júna 2024, na sviatok sv. Petra a Pavla, sa v našej obci Hladovka konali veľkolepé oslavy 100. výročia založenia Dobrovoľného hasičského zboru (DHZ). Slávnosť sa začala svätou omšou v miestnom kostole Nanebovzatia Panny Márie, ktorú celebroval Mons. František Rábek, biskup a prvý ordinár Ordinariátu ozbrojených síl a ozbrojených zborov Slovenskej republiky. Po omši nasledoval sprievod hasičských jednotiek z okolitých obcí i družobných obcí z Poľska, ktoré sa pripojili k oslavám a vzdali hold dlhoročnej tradícii hasičstva v Hladovke. Starosta obce vo svojom prejave vyzdvihol obetavú prácu všetkých hasičov, ktorí v priebehu storočia chránili majetky a životy obyvateľov.

Súčasťou osláv bolo aj oceňovanie hasičov a odovzdávanie pamätných medailí hasičom nielen z Hladovky ale aj družstvám z okolitých obcí, predchádzajúcim veliteľom DHZ, bývalým starostom obce, predstaviteľke Žilinského samosprávneho kraja županke Erike Jurinovej, Krajskému riaditeľovi Hasičského a záchranného zboru v Žiline a veliteľovi hasičskej stanice v Tvrdošíne, poľským hosťom a ďalším. Po slávnostnom obede sa potom vo vonkajších priestoroch základnej školy začal ďalší program - Deň rodiny. Po príhovore starostu sa so svojím programom predstavili žiaci materskej a základnej školy. Nasledovala ukážka hasičského zásahu, kde hasiči demonštrovali svoje zručnosti a pripravenosť na rôzne typy zásahov.


Potom sa naplno rozbehli rôzne súťaže pre deti a boli pre ne pripravené aj rôzne atrakcie, od skákacích hradov, streľby z luku, skákania vo vreci, aquazorbingu, futbalovej súťaže, maľovania na tvár, elektrických autíčok, vláčika... Svoj program predviedli aj sokoliari z Oravského Podzámku.
Obec nezabudla ani na pohostenie, výborný guľáš, ktorý ako vždy pripravili naše dlhoročné členky Červeného kríža i zväz poľovníkov. No a v teplom, krásnom počasí dospelým dobre padlo chladené čapované pivo, mládeži kofola a všetkým určite aj chutná zmrzlina.
No a na záver bola pripravená tanečná zábava, na ktorej sa o dobrú náladu postarala skupina Golf.
Oslavy 100. výročia DHZ v Hladovke a zároveň deň rodiny sa stali nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých zúčastnených a prispeli k posilneniu komunitného ducha v obci.

(Po kliknutí na fotografiu otvoríte fotogalériu.)

 

V nedeľu, 23. 6. 2024, sa konala Rodinná bicyklovačka samospráv, ktorú pre obyvateľov obcí pripravili obce a mesto Trstená, Liesek, Čimhová, Vitanová, Hladovka a Suchá Hora. Za pekného počasia sa tejto akcie zúčastnilo viac ako 500 mladších i starších cyklistov. Okrem primátorov obcí, ktorí po žrebovaní odovzdali 6 darčekových košov sa prítomným prihovorila aj županka Žilinského samosprávneho kraja p. Erika Jurinová. Aj tento rok bol pre všetkých v cieli pripravený výborný guľáš a malé občerstvenie - kofola a pre dospelých chladené pivko. Ďalšie fotografie z cieľa nájdete vo fotogalérií po kliknutí na fotografiu.

DHZ Hladovka a vedenie obce Hladovka Vás všetkých, v sobotu, 29. 6. 2024, pozýva na oslavu 100. výročia založenia Dobrovoľného hasičského zboru v Hladovke a zároveň s tým spojený Deň rodiny. Viac informácií na plagáte.

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Dolnom Kubíne Vás vzhľadom na nastávajúce horúce a suché počasie upozorňuje na zvýšenú možnosť vzniku požiaru v prírodnom prostredí.
Na nebezpečenstvo vzniku požiaru v prírodnom prostredí Vás upozorňujeme najmä v súvislosti s tradíciou „Jánskych vatier“.

Vzhľadom na vyššie uvedené, Vás OR HaZZ v Dolnom Kubíne žiada o dodržiavanie zásad protipožiarnej bezpečnosti a o dodržiavanie povinností vyplývajúcich pre fyzické osoby, fyzické osoby-podnikateľa a pre právnické osoby ustanovené v zákone NR SR č.314/2001 Z.z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov.

Zároveň veríme, že spoločne predídeme vzniku požiarov v prírodnom prostredí a aj takto znížime počet výjazdov hasičov k týmto požiarom a zároveň prispejeme k ochrane životného prostredia. (pplk. Mgr. Dušan Bakoš v.r.)

Pozemkové spoločenstvo urbáru vás pozýva na zasadnutie zhromaždenia spoločenstva, ktoré sa uskutoční dňa 2.6.2024 o 15:00 hod. v miestnej sále v budove základnej školy v obci Hladovka. Bližšie informácie v priloženej pozvánke.

Podkategórie

Obec Hladovka


Počet obyvateľov

(k 1. 1. 2024): 1 082

Starosta: PhDr. Marián Brnušák

Obec Hladovka
Hladovka 45
027 13 Hladovka

DIČ: 2020571641
IČO: 00314480

Úradné hodiny:
Po-Pi od 7:30 do 15:30 hod.
(Obed. pres. 12:00 - 12:30 hod.)

Tel.: + 421 43 539 77 02
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ďalšie kontakty

  Mobilná aplikácia Moja obec  

iCagenda - Calendar

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Copyright © 2024 Obec Hladovka Rights Reserved.