foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+421 43 539 77 02
ocuhladovka@orava.sk
Obec Hladovka

Fotogaléria

Novinky z farnosti

O tom čo sa udialo v posledných dňoch v našej farnosti sa dozviete zo stránok farnosti.

Zo školských lavíc

Aj život žiakov našej základnej a materskej škole je veľmi pestrý. Zúčastňujú sa rôznych aktivít, súťaží, z ktorých si priniesli slušné množstvo ocenení, pripravujú rôzne programy a vystúpenia.... a o tom všetkom sa dozviete z našich školských stránok.

Kto je prítomný?

Práve tu je 52 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Hasiči prežili ďalší pomerne úspešný rok 2011. Najväčším úspechom bola generálna oprava vozidla TATRA 148, ktorú získali ešte v roku 2010. Tento rok boli nadviazané nové kontakty s hasičmi z Koscieliska a s hasičmi z Gminny w Harmężach (blízko Osvienčimu). Tiež aktívne spolupracovali s poľskými hasičskými zbormi Maruszyna a Dzianisz Górny.

Hasiči sa počas celého roka aktívne zapájali aj do diania v obci. 5. januára 2011 zorganizovali X. Trojkráľový hasičský ples, 6. januára Výročnú hasičskú schôdzu, 12. júna sa na dolnom ihrisku konala Okresná hasičská súťaž, 26. júna sa pri základnej škole konalo podujatie Deň rodiny, 17. júla organizovali na dolnom ihrisku podujatie Deň tradičných remesiel, ktoré bolo spojené s hasičskou súťažou O pohár starostky obce. Súťaže sa zúčastnili družstvá žien z Hladovky, Vitanovej a Caslawy, hasiči z obcí Dzianisz Górny, Poznahowice Górne a Koscielisko. Zo Slovenska sa zúčastnili: Zuberec, Trstená, Vitanová, Liesek a Čimhová. Z Hladovky malo premiéru družstvo Veteránov a tiež súťažilo družstvo Plameň. 14. augusta usmerňovali dopravu počas odpustovej slávnosti a podujatí Deň obce. Počas veľkej noci mali čestnú stráž v kostole pri Božom hrobe a usmerňovali dopravu počas krížovej cesty. V zime sa starali o ľadovú plochu pri škole.

12. februára, počas Maškarného plesu, bol spozorovaný požiar komína u Šimaľu. Nakoľko boli hasiči na tomto podujatí, boli pri požiari od ohlásenia požiaru do jednej minúty a s Tatrou stihli prísť za štyri minúty. Okrem toho 21. mája na dolnom konci obce horeli dosky, 28. októbra hasiči zasahovali pri požiari v Liesku a 18. decembra mali výjazd k dopravnej nehode v Suchej Hore. V tomto roku mali tiež 12 technických výjazdov, hlavne k prebíjaniu kanálov a príprave ľadovej plochy v zime.

V roku 2011 sa tiež zúčastnili niekoľkých súťaží, z ktorých si odniesli celkovo 12 víťazných trofejí a niekoľko diplomov. Dňa 12. júna súťažili na okresnej hasičskej súťaži v Hladovke, 19. júna na Súťaži Hornooravskej hasičskej ligy (HOHL) v Trstenej, 3. júla na súťaži HOHL v Čimhovej, 30. júla na nočnej súťaži HOHL vo Vavrečke, 20. augusta na súťažiach HOHL vo Vasiľove a v tento deň súťažili aj na súťaži vo Vitanovej. 27. augusta súťažili na nočnej súťaži HOHL v Suchej Hore. 4. augusta boli na finále HOHL v Liesku a družstvo veteránov v tento deň súťažilo v Koscielisku. 11. septembra družstvo plameň súťažilo v Trstenej. V tomto roku boli na súťaži w Harmężach v Poľsku a družstvo Plameniakov bolo na súťaži v Zázrivej. Okrem toho sa 8. januára zúčastnili na podujatí "oplatek strazacky" v poľskej obci Dzianisz a tiež boli na pohrebe bývalého veliteľa v Čimhovej. V tomto roku sa oženil predseda DHZ Ing. Ľubomír Hutlas s manželkou Erikou Brnšákovou.

Niekoľko fotografií môžete nájsť na stránke hasičov na facebooku v skupine HASIČI HLADOVKA. Ak máte nejaké návrhy, alebo pripomienky k ich činnosti, môžete ich poslať mailom na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Obec Hladovka


Počet obyvateľov

(k 1. 1. 2022): 1 066

Starosta: PhDr. Marián Brnušák

Obec Hladovka
Hladovka 45
027 13 Hladovka

DIČ: 2020571641
IČO: 00314480

Úradné hodiny:
Po-Pi od 7:30 do 15:30 hod.
(Obed. pres. 12:00 - 12:30 hod.)

Tel.: + 421 43 539 77 02
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ďalšie kontakty

iCagenda - Calendar


Copyright © 2022 Obec Hladovka Rights Reserved.