foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+421 43 539 77 02
ocuhladovka@orava.sk
Obec Hladovka

Fotogaléria

Novinky z farnosti

O tom čo sa udialo v posledných dňoch v našej farnosti sa dozviete zo stránok farnosti.

Zo školských lavíc

Aj život žiakov našej základnej a materskej škole je veľmi pestrý. Zúčastňujú sa rôznych aktivít, súťaží, z ktorých si priniesli slušné množstvo ocenení, pripravujú rôzne programy a vystúpenia.... a o tom všetkom sa dozviete z našich školských stránok.

Kto je prítomný?

Práve tu je 152 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Samosprávny cezhraničný autobus spojil poľské Podhalie zo slovenskou Oravou po desiatich rokoch snáh občianskych aktivistov z dvoch strán hranice. Tým pádom sa prepojili aj doliny v slovenských aj poľských Tatrách, čo zlepšilo možnosti pre horskú turistiku – je možné pôjsť na horskú túru do Roháčov alebo Bobroveckej Doliny, prejsť na poľskú stranu a vrátiť sa domov komunálnym autobusom, zriadeným vo verejnom záujme z dotáciou poľskej samosprávy.
Cezhraničné spojenia začali premávať v novembri 2019 zo zámyslom, že v prvých mesiacoch ľudia nebudú ním často premávať ohľadom na zlé počasie, ale doň postupne zvyknú a autobus sa stane populárny práve v blížiacej sa letnej sezóne. Autobus premáva na trase Bukowina Tatrzanska - Zakopané - Koscielisko - Witów - Chochołów - Suchá Hora - Oravice - Zuberec - Zverovka - Zuberec - Oravský Biely Potok - Podbiel - Oravský Podzámok - Dolný Kubín. Cenník a cestovné poriadky sú prístupné na stránke www.eurolinka.sk Autobus je financovaný úplne z prostriedkov samosprávy Malopoľského vojvodstva.

Počas epidémie autobus dočasne prestal premávať na cezhraničnom úseku a premáva iba na území Poľska. Avšak akonáhle hranice budu zase otvorené, autobus sa vráti na svoju trasu. Pred nami je prvá letná sezóna, preto občianski aktivisti ktorí sa zaoberajú týmto projektom chcú poznať vašu mienku, ktorá pomôže lepšie propagovať cezhraničnú dopravu, rozvíjať projekt a pripraviť pre Vás nové informačné materiály.

Budeme vďační za vyplnenie a zdieľanie dotazníka na túto tému, ktorý je prístupný za odkazom: https://forms.gle/iDX8ogB9PhGW7m9e7

Občianska iniciatíva Poľsko - Slovensko – autobusy: https://www.facebook.com/polskaslowacja

Obec Hladovka


Počet obyvateľov

(k 1. 1. 2022): 1 066

Starosta: PhDr. Marián Brnušák

Obec Hladovka
Hladovka 45
027 13 Hladovka

DIČ: 2020571641
IČO: 00314480

Úradné hodiny:
Po-Pi od 7:30 do 15:30 hod.
(Obed. pres. 12:00 - 12:30 hod.)

Tel.: + 421 43 539 77 02
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ďalšie kontakty

iCagenda - Calendar


Copyright © 2022 Obec Hladovka Rights Reserved.