foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+421 43 539 77 02
ocuhladovka@orava.sk
Obec Hladovka

Fotogaléria

Novinky z farnosti

O tom čo sa udialo v posledných dňoch v našej farnosti sa dozviete zo stránok farnosti.

Zo školských lavíc

Aj život žiakov našej základnej a materskej škole je veľmi pestrý. Zúčastňujú sa rôznych aktivít, súťaží, z ktorých si priniesli slušné množstvo ocenení, pripravujú rôzne programy a vystúpenia.... a o tom všetkom sa dozviete z našich školských stránok.

Kto je prítomný?

Práve tu je 43 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Na sobotňajšie popoludnie, 8. 12. 2018, bolo v našej obci pripravených viac akcií. Po svätej omši sa obyvatelia obce stretli v priestoroch medzi kostolom, farou, škôlkou a obecným úradom, kde bol postavený betlehem, ktorý zakúpil Obecný úrad a jeho zhotoviteľom je ľudový rezbár Štefan Récky zo Štitár. Po jeho posvätení za účasti dievčenského spevokolu a mládežníckej goralskej muziky, ktorí sú členmi Detského folklórneho súboru Goral z Hladovky, nás prišiel navštíviť aj Mikuláš. Možno sa deti aj báli, či sa v jeho koši nájdu darčeky pre všetkých, no ich obavy boli zbytočné. Mikuláš ťahal darčeky jeden za druhým a ušlo sa nielen všetkým deťom, ale, ako povedal Mikuláš, aj tým, ktorých vídava v kostole najčastejšie: pánu farárovi, kostolníkovi i obom kantorkám. Mikuláš potom spolu s deťmi odpočítavaním rozsvietili vianočný strom, ktorý nám bude svietiť počas celého vianočného obdobia. Po jeho rozsvietení sa všetci presunuli do priestorov základnej školy, kde ich už čakali vianočné trhy, na ktorých svoj tovar, pri ktorého príprave sa podieľali aj rodičia, ponúkali hlavne žiaci zo základnej školy. Nechýbal ani horúci punč, pre deti samozrejme nealkoholický a vynikajúca kapustnica. Krásna akcia s bohatou účasťou, ktorá podobne, ako všetky ostatné akcie v obci, stmeľuje a zbližuje jej obyvateľov. Všetky fotografie z poobedia nájdete v našej fotogalérii.

Obec Hladovka


Počet obyvateľov

(k 1. 1. 2022): 1 066

Starosta: PhDr. Marián Brnušák

Obec Hladovka
Hladovka 45
027 13 Hladovka

DIČ: 2020571641
IČO: 00314480

Úradné hodiny:
Po-Pi od 7:30 do 15:30 hod.
(Obed. pres. 12:00 - 12:30 hod.)

Tel.: + 421 43 539 77 02
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ďalšie kontakty

iCagenda - Calendar

pon uto str štv pia sob ned
16
17
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
31


Copyright © 2022 Obec Hladovka Rights Reserved.