foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+421 43 539 77 02
ocuhladovka@orava.sk
Obec Hladovka

Fotogaléria

Kto je prítomný?

Práve tu je 413 návštevníkov a žiadni členovia on-line

V nedeľu ráno sa každý díval na oblohu s očakávaním, aké bude počasie. Vydarilo sa, a tak sa konečne mohla uskutočniť akcia, ktorá sa práve pre nepriaznivé počasie musela viackrát odložiť. A čo to bolo?

Deň rodiny a zároveň odovzdanie nového viacúčelového ihriska do užívania žiakom školy i ostatným obyvateľom obce. Takže poobede o 13:00 hod. sa v areáli základnej školy stretli nielen jej žiaci, ale aj rodičia, otcovia, mamky, starí rodičia - jednoducho všetci obyvatelia našej dediny. Pripomenuli sme si deň matiek, otcov, detí a po príhovore pani starostky pán farár posvätil ihrisko a novozakúpenú techniku našich dobrovoľných hasičov. Nasledoval príhovor pána farára a slávnostné odovzdanie symbolického kľúča od ihriska starostkou našej obce pani riaditeľke. Hneď nato sa na pódiu objavili naši škôlkári so svojim programom, za nimi žiaci prvého stupňa. Naši hasiči predviedli novú techniku a urobili krátku ukážku hasičského útoku. Po tejto oficiálnej časti si každý kto chcel mohol vyskúšať spájanie hadíc či oboznámiť sa s technikou hasičov a deti sa rozbehli po areáli školy, kde už na nich čakalo niekoľko stanovíšť a kde si mohli zmerať svoju zručnosť, zasúťažiť si, vyskúšať vedomosti zo zdravotnej prípravy, či len tak, zahrať si futbal, vybíjanu.... Samozrejme, že odmeny boli sladké a nebolo ich veru málo. Hádzalo sa šípkami, igelitovými vreckami plnými vody, skákalo vo vreci, triafalo loptou na cieľ,.... kreslilo na chodníky, deti si mohli vyskúšať čo všetko vedia o záchrane života - vyskúšať dýchanie z úst do úst, ošetrenie zlomenín... behanie v maskách....Bol pripravený aj futbalový zápas rozdelený do rôznych vekových kategórií, ba súťažili aj družstva žien. Samozrejme, že víťazi jednotlivých družstiev získali putovný pohár starostky. Počas tejto neformálnej zábavy sa podával guľáš a všetkým na dobrú náladu vyhrávala dievčenská country skupina Daily. Myslím si, že všetci odchádzali z tejto vydarenej akcie spokojní a šťastní a tešili sa na najbližšiu akciu, ktorá by mala byť už čoskoro. Nechajme sa prekvapiť, "odpust" sa blíži:-)
V našej fotogalérií nájdete aj niekoľko fotografií z podujatia a čo-to si môžete pozrieť aj vo fotogalérii našej školy.

Výstavba viacúčelového ihriska bola zrealizovaná z finančných prostriedkov poskytnutých Úradom vlády SR z programu na podporu a rozvoj športu s dofinancovaním obce.

 

Obec Hladovka


Počet obyvateľov

(k 1. 1. 2023): 1 069

Starosta: PhDr. Marián Brnušák

Obec Hladovka
Hladovka 45
027 13 Hladovka

DIČ: 2020571641
IČO: 00314480

Úradné hodiny:
Po-Pi od 7:30 do 15:30 hod.
(Obed. pres. 12:00 - 12:30 hod.)

Tel.: + 421 43 539 77 02
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ďalšie kontakty

  Mobilná aplikácia Moja obec  

iCagenda - Calendar

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Copyright © 2023 Obec Hladovka Rights Reserved.