foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+421 43 539 77 02
ocuhladovka@orava.sk
Obec Hladovka

Fotogaléria

Novinky z farnosti

O tom čo sa udialo v posledných dňoch v našej farnosti sa dozviete zo stránok farnosti.

Zo školských lavíc

Aj život žiakov našej základnej a materskej škole je veľmi pestrý. Zúčastňujú sa rôznych aktivít, súťaží, z ktorých si priniesli slušné množstvo ocenení, pripravujú rôzne programy a vystúpenia.... a o tom všetkom sa dozviete z našich školských stránok.

Kto je prítomný?

Práve tu je 302 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Otvorenie cyklistckého chodníka Historicko – kultúrno – prírodnej cesty okolo Tatier
Starosta Gminy Czarny Dunajec a partneri projektu: Mesto Nowy Targ, Gmina Nowy Targ a Gmina Szaflary, Vás srdečne pozývajú na slávnostné otvorenie poľskej časti Historicko – kultúrno – prírodnej CESTY OKOLO TATIER, ktoré sa uskutoční dňa 27. septembra 2015 v Czarnom Dunajci.

Toto podujatie je súčasťou osláv Dňa Európskej spolupráce, ktorý pripadá na Svetový deň cestovného ruchu  27. september.

Začiatok podujatia je naplánovaný na 14.00 hod. na vybudovanom parkovisku v rámci projektu pod názvom „Historicko – kultúrno – prírodná cesta okolo Tatier“, ktorý slúži účastníkom Cesty okolo Tatier  pri komplexe škôl v Czarnom Dunajci. Následne o 15.00 hod. na cyklotrase priamo v mieste

 štátnej hranice bude oficiálne otvorenie Cesty okolo Tatier a začiatok jazdy na bicykli.  Od 14.00 do 18.00 hod. na parkovisku pri komplexe škôl bude prebiehať cyklistický rodinný piknik s množstvom atrakcií a prekvapení. Pripravené sú tiež vystúpenia poľských a slovenských súborov, súťaže pre deti a dospelých, prezentácia bezpečnosti na cyklotrase, súťaže zručností, propagácia spoločností súvisiaca s cyklistickou turistikou, historická výstava týkajúca sa bývalej železničnej dráhy Nowy Targ – Suchá Hora. O 18.00 hod. sa uskutoční sprievod v rámci ktorého uvidíte pouličné divadlo, chôdzu na choduliach, tanečníkov a bubeníkov smerujúcich na námestie v Czarnom Dunajci, kde sa v scenérii czarnodunajeckého námestia o 18.30 hod. začne finálová šou pod názvom REVOLÚCIA v réžii Jerzego Zonia, s účasťou poľských a slovenských umelcov, okrem iných aj Divadlo KTO a Divadlo pravdy. K dispozícii bude veľa nezvyčajných ohňových ukážok, pyrotechnických efektov, originálne scénické predstavenia.

Pozvánka na otvorenie cyklotrasy
Prihláška na preteky


Podujatie organizované dňa 27. septembra zahŕňa realizáciu strategického cezhraničného projektu týkajúceho sa vybudovania I. etapy Historicko – kultúrno – prírodnej cesty okolo Tatier, v ktorom je zúčastnených 13 poľských a slovenských samospráv, vedúcim partnerom je Gmina Czarny Dunajec. Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľská republika – Slovenská republika 2007 – 2013. Jeho efektom je takmer 80 km klasických a bezpečných cyklistických trás  s asfaltovým, alebo štrkovým povrchom vedených cez Podhalie, Oravu, Spiš a Liptov. Až 35 km cezhraničných trás vytvára nepretržitý úsek postavený na bývalej železničnej dráhe od mesta Nowy Targ, cez gminu Szaflary, gminu Nowy Targ a gminu Czarny Dunajec k slovenskej hranici na Suchej Hore, ďalej cez Hladovku, Liesek do mesta Trstená.  Ostatné úseky Cesty okolo Tatier sa nachádzajú na Spiši (Vrbov – Kežmarok – Huncovce) a v Liptovskom Mikuláši. Okrem toho sa vybudovala drobná infraštruktúra – odpočinky, informačné a smerové tabule, parkovisko v Czarnom Dunajci, rekreačné miesto pri moste v Podczerwonem.

Historicko – kultúrno – prírodná cesta okolo Tatier je vo veľkom meradle cezhraničné predsavzatie, ktoré je výsledkom iniciatívy a koordinácie Euroregiónu „Tatry” od roku 2004, dlhodobej spolupráce poľských a slovenských samospráv.  Projekt zahŕňa realizáciu viac ako 250 km cyklistických, bežeckých, turistických a náučných trás okolo Tatier. Je to jedinečná turistická atrakcia umožňujúca aktívny odpočinok, propagáciu zdravého využitia voľného času,  bezpečného a priaznivého pre životné prostredie, ktoré zahŕňa vyhliadky  jedinečných miest, prírodných, kultúrnych a historických krás. Iniciatíva Euroregiónu „Tatry“ vďaka zaangažovaniu samospráv a získaniu finančných prostriedkov z Európskej únie sa dočkala realizácie. Dnes je hotových vyše 100 km cyklistických trás Cesty okolo Tatier, vybudovaných  v rámci I. etapy projektu a skôr vybudovaných cez jednotlivé samosprávy. Žiadosť o financovanie II. etapy Cesty okolo Tatier a budovanie ďalších vyše 60 km cyklistických trás, ktoré uzavrú puto na poľskej strane bol predložený ako vlajkový projekt v auguste 2015 prostredníctvom Európskeho zoskupenia územnej spolupráce TATRY, spoločne s 10 samosprávami v rámci Programu Interreg V-A PL – SK 2014 – 2020. Cesta okolo Tatier je doposiaľ najväčším predsavzatím takéhoto typu v našom regióne, dotýkajúceho sa vybudovania bezpečnostných cyklistických trás. Už dnes sa stretáva s veľkým súhlasom samospráv, obyvateľov a turistov,  teší sa veľkej popularite medzi cyklistami, korčuliarmi a bežcami.

Otvorenie slovenskej časti Cesty okolo Tatier je naplánované na koniec októbra 2015.
Viac informácií o Ceste okolo Tatier a o slávnostnom otvorení sa dozviete na www.szlakwokoltatr.eu 

Obec Hladovka


Počet obyvateľov

(k 1. 1. 2021): 1 050

Starosta: PhDr. Marián Brnušák

Obec Hladovka
Hladovka 45
027 13 Hladovka

DIČ: 2020571641
IČO: 00314480

Úradné hodiny:
Po-Pi od 7:30 do 15:30 hod.
(Obed. pres. 12:00 - 12:30 hod.)

Tel.: + 421 43 539 77 02
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ďalšie kontakty

iCagenda - Calendar

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
30
31


Copyright © 2021 Obec Hladovka Rights Reserved.