foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+421 43 539 77 02
ocuhladovka@orava.sk
Obec Hladovka

Fotogaléria

Kto je prítomný?

Práve tu je 219 návštevníkov a žiadni členovia on-line

V septembri 2010 sa pani starostka a zastupiteľstvo obecného úradu rozhodlo navštíviť pravdepodobne najstaršieho žijúceho učiteľa, ktorý učil na hladovskej škole, 97. ročného pána učiteľa Jozefa Krúpu v Tvrdošíne. Pri tejto príležitosti sa mu rozhodli podarovať aj Monografiu obce Hladovka, ktorá uzrela svetlo sveta pár dní predtým. Stretnutie s pánom učiteľom sprostredkovala pani učiteľka Mgr. Marta Cisárikova, ktorá v Hladovke ako učiteľka tiež

 

pôsobila niekoľko rokov. Stretnutie s ním bolo veľmi srdečné a pán učiteľ si, aj napriek svojmu veku, na Hladovku a svojich žiakov veľmi rád spomína.  Učil u nás 5 rokov a pamätal si nielen mená svojich žiakov, ale i to, kde presne kto býval, aký mal dom a rozpomenul sa na množstvo veselých zážitkov. Na záver návštevy vyjadril želanie, že by veľmi rád Hladovku navštívil a rád by sa so svojimi žiakmi stretol. Samozrejme, že pani starostka mu prisľúbila, že toto stretnutie zorganizuje, že by sa mohlo uskutočniť na každoročne organizovanej akcií – na stretnutí s dôchodcami. Žiaľ v dobe, keď sa toto stretnutie konalo, bol pán učiteľ nemocný, cítil sa veľmi slabý a na stretnutie nemohol prísť.
Novozvolená starostka Mária Kendralová však na svoj sľub nezabudla a navštívila pána učiteľa v januári 2011 opäť. Tentokrát na stretnutie s ním zobrala aj jeho bývalú žiačku 85 ročnú Alojziu Hutlasovú. Stretnutia sa zúčastnila aj pani učiteľka Marta Cisáriková, Anna a Darina  Jurčiové.  V spoločnej debate sa pán učiteľ povypytoval pani Hutlasovej aj na ostatných svojich žiakov, pretože ako sám povedal, na Hladovku si veľmi rád spomína – „Hladovka bola moja srdcová záležitosť“. Na záver návštevy poslal po pani starostke Hladovčanom tento odkaz: „Pozdravte Hladovčanov, od tých najstarších až po tých najmladších, ktorí sú ešte v kolíske.“
Snáď, keď bude teplejšie sa nám podarí splniť želanie pána učiteľa, aby na vlastné oči videl, ako sa obec Hladovka odvtedy ako tu učil zmenila.

Obec Hladovka


Počet obyvateľov

(k 1. 1. 2024): 1 082

Starosta: PhDr. Marián Brnušák

Obec Hladovka
Hladovka 45
027 13 Hladovka

DIČ: 2020571641
IČO: 00314480

Úradné hodiny:
Po-Pi od 7:30 do 15:30 hod.
(Obed. pres. 12:00 - 12:30 hod.)

Tel.: + 421 43 539 77 02
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ďalšie kontakty

  Mobilná aplikácia Moja obec  

iCagenda - Calendar


Copyright © 2024 Obec Hladovka Rights Reserved.