Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Náhodné foto

Fotogalérie
PrihlásenieKto je prítomný?
Aktuálne máme 6 hosťov prítomný

Uvítanie detí do života, 14. 12. 2014

V nedeľu dňa 14. 12. 2014 sa v Kultúrnom dome v Hladovke, stretli oteckovia a mamičky detí narodených v roku 2014 na Slávnostnom uvítaní dieťaťa do života. Po niekoľkých piesňach v podaní dievčat z country skupiny Lady sa prítomným prihovorila

p. starostka, ktoré detičky slávnostne uvítala. Medzi najmladších obyvateľov Hladovky tak pribudli: Jakub Botek, Lukáš a Martin Buš, Marek Buš, Soňa Bušová, Jakub Dulka, Dušan Greštiak, Samuel Harmata, Jakub Hutlas, Laura Nesétová, Teodor Šimala, Aneta Šimalová, Natália Škrabeková, Adam Žmiják, Adela Šikyňová, Adela Kubicová a Alexander Miklúška. Niekoľko fotografií nájdete vo fotogalérií.

 

Mikuláš, 5. 12. 2014

Aj v tomto roku sa Mikuláš snažil prísť do našej obce čo najskôr, aby ešte za svetla navštívil všetky deti a ani náhodou na niekoho v tme nezabudol, či nebodaj ho neobišiel.  Najviac sa naňho tešili tí najmenší a všetci do jedného si vyčistili topánočky a čižmičky:-). Určite sa s ním v tomto roku stretnú ešte aj v škole a tí "lepší" ešte aj doma:-) (Viac foto tu.)

 

Uvítanie detí do života, 3. 12. 2014

Obecný úrad Vás pozýva na Slávnostné uvítanie dieťaťa do života, ktoré sa bude konať dňa 14. 12. 2014 o 13:00 hod. v Kultúrnom dome v Hladovke.

 

Výročná členská schôdza ZŤP a MS SČK, 29. 11. 2014

Dňa 29. 11. 2014  sa konala výročná členská schôdza Zväzu invalidov  a MS SČK Hladovka. Na úvod všetkých prítomných členov a hostí privítala predsedníčka invalidov p. A. Vojtečková a predsedníčka MS SČK  H.Kubicová.

Medzi hosťami  boli predseda Zväzu invalidov Z. Jurisová, M. Gočal  a M. Oslíková, pani starostka Mária Kendralová, novo zvolený pán starosta Marián Brnušák a predseda PD Ing. Paríža.

Čítajte viac...

 

Výsledky volieb do obecného zastupiteľstva a starostu obce Hladovka, 15. 11. 2014

Dnes sa v našej obci konali voľby do obecného zastupiteľstva a voľby starostu obce Hladovka. Za starostu bol zvolený Marián Brnušák (nezávislý kandidát) počtom hlasov 249. Do obecného zastupiteľstva bolo zvolených sedem poslancov: 1. Ján Korček (250 hlasov), 2. Mária Skorušová (249 hlasov), 3. Dušan Kalis (248 hlasov), 4. Peter Hulák (237 hlasov), 5. Anna Harmatová (227 hlasov), 6. Marián Šprlák (202 hlasov), 7. Marián Brnušák (196 hlasov). Ako náhradníci boli zvolení: 1. Jozef Planieta (184 hlasov), 2. Dušan greštiak (181 hlasov), 3. Jozef Vnenk (177 hlasov), 4. Augustín Šprlák (138 hlasov), 5. Martina Škvareková (111 hlasov), 6. Karol Harmata (76 hlasov). Zápisnica miestnej volebnej komisie o výsledku volieb v obci do obecného zastupiteľstva a starostu obce tu.

 

Podpísanie Partnerskej zmluvy v rámci projektu Historicko-kultúrno-prírodnej Cesty okolo Tatier

Myšlienka spoločného slovensko-poľského cezhraničného projektu Historicko-kultúrno-prírodnej Cesty okolo Tatier vznikla na pôde Euroregiónu „Tatry” v roku 2004 na základe dlhoročnej spolupráce medzi slovenskými a poľskými prihraničnými samosprávami.
V nasledujúcich rokoch boli v rámci viacerých projektov spracované projektové dokumentácie, podklady pre územné rozhodnutia, historicko-kultúrne, prírodovedno-vlastivedné, dopravné, turistické a urbanisticko-architektonické štúdie na oboch stranách Euroregiónu „Tatry“.

Čítajte viac...

 

Historicko – kultúrno – prírodná cesta okolo Tatier

Historicko – kultúrno – prírodná cesta okolo Tatier
WTSL.01.01.00-12-304/10

Projekt je spolufinancovaný  Európskou úniou  z prostriedkov
Európskeho fondu regionálneho rozvoja vo výške 82,17 %
štátnym rozpočtom vo výške 10 %
v rámci Programu cezhraničnej spolupráce
Poľsko - Slovenská republika 2007 – 2013
z rozpočtu obce Hladovka vo výške 5 %

Celková náklady projektu sú: 3 888 903,43 EUR
Výška oprávnených výdavkov projektu pre Obec Hladovka: 200 986,41 EUR

Obdobie realizácie projektu: Február 2014 –  December 2014

Čítajte viac...

 

Vyhlásenie kandidatúry pre voľbu starostu a poslancov pre obec Hladovka, 30. 9. 2014

Miestna volebná komisia v Hladovke vyhlasuje, že zaregistrovala kandidátov pre voľby starostu obce a kandidátov pre voľby poslancov obecného zastupiteľstva. Samotné vyhlásenie nájdete v prílohe tejto správy.

 

Poďakovanie za úrodu, 21. 9. 2014

V nedeľu, 21. 9. 2014, sme mali pri sv. omši možnosť poďakovať sa za tohoročnú úrodu. Za všetkých to urobili deti - členovia Detského folklórneho súboru Goral - spolu s goralskou muzikou zloženou z dospelých i deti. Mamky deťom

prichystali košíčky s plodmi zeme, ktoré potom ako obetu priniesli k obetnému stolu. Aj takýmto spôsobom sa dnes v našej obci stále udržiavajú tradície našich otcov, na ktoré sme právom hrdí. Fotografie zo slávnosti nájdete tu.

 

90. výročie založenia Hasičského zboru, 14. 9. 2014

Dnes, v nedeľu 14. 9. 2014 sme boli svedkami milej udalosti - malej slávnosti, v ktorej si náš Dobrovoľný hasičský zbor z Hladovky pripomenul 90. výročie jeho založenia. Slávnosť sa začala sv. omšou, ktorú celebroval náš duchovný otec vdp. Ondrej Lajčin. Okrem našich hasičov

sme na slávnosti mohli privítať aj hostí, hasičov zo susedných obcí Suchá Hora, Vitanová, Liesek i hasičov z družobných obcí z Poľska. Po sv. omši sa súčasní i bývali hasiči a ich hostia stretli na spoločnom posedení pri goralskej muzike, kde si okrem iného mohli vypočuť aj niečo z histórie - od založenia DHZ až po súčasnosť. Ďakujeme našim hasičom za ich starostlivosť a ochranu pred ohňom i za ich pomoc pri odstraňovaní následkov živelných pohrôm, ale aj za akúkoľvek pomoc pri budovaní našej obce, organizovaní rôznych podujatí a súťaži. (Všetky fotografie zo slávnosti nájdete tu.)

 
Meniny majú:
Dnes: Adela
Zajtra: Naďežda
Pozajtra: Adam a Eva
Zo školských lavíc

Letné mesiace - čas prázdnin využila obec i škola na to, aby sa opäť aspoň čiastočne zlepšili podmienky našich žiakov v škole. Iste si už mnohí všimli žiariacu budovu našej školy, na ktorej sa podarilo zrealizovať zateplenie celej budovy druhého stupňa a priestorov šatní.

Na začiatku nového školského roka môžeme s kľudným svedomím konštatovať, že ten uplynulý bol pre našich žiakov pomerne úspešným. Žiaci dosiahli niekoľko pozoruhodných úspechov nielen v oblastných, okresných, krajských, ale aj celoslovenských súťažiach v oblasti kultúry i športu a tak môžeme povedať, že dôstojne reprezentovali nielen našu školu, ale aj obec.  Podrobnejšie informácie o všetkých akciách nájdete na stránkach školy.

Anketa
Stránku navštevujem