Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Náhodné foto

Fotogalérie
PrihlásenieKto je prítomný?
Aktuálne máme 4 hosťov prítomný

Historicko-kultúrno-prírodná cesta okolo Tatier, 28.1.2015

Obec Hladovka, ako projektový partner projektu Historicko-kultúrno-prírodná cesta okolo Tatier, č. WTSL.01.01.00-12-304/10 realizuje výstavbu cyklotrasy na 3,334 km úseku od júla 2014. Počas tohto obdobia boli na danom úseku odstránené dreviny a kroviny, zrovnaná a upravená zemná pláň, zrealizované podkladné vrstvy štrkodrvy a zabetónované prahy mostného objektu. S realizáciou projektu sa bude pokračovať po zlepšení klimatických podmienok. Projekt bude ukončený do konca septembra 2015.
Veríme, že realizácia projektu napomôže zvýšiť atraktivitu regiónu Oravy z turistického hľadiska, čo sa prejaví v zvýšení prívalu turistov a vytvoríme vhodné podmienky pre pestovanie aktívneho oddychu turistov a obyvateľov regiónu.

„Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007-2013.“


 

Zápis do 1. ročníka základnej školy, 23. 1. 2015

Obec Hladovka ako zriaďovateľ Základnej školy s materskou školou v Hladovke oznamuje, že zápis detí do 1. ročníka sa uskutoční dňa 9 februára 2015 v čase od 13:00 - 16:30 hod v priestoroch ZŠ s MŠ v Hladovke. Viac informácií nájdete v prílohe a neskôr aj na stránkach ZŠ s MŠ Hladovka.

 

Ustanovujúce zasadnutie Obecného zastupiteľstva, 2. 1. 2015

V piatok 2. 1. 2015 sa konalo ustanovujúce zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Hladovke, na ktorom Mária Kendralová odovzdala funkciu starostu obce do rúk novozvolenému starostovi PhDr. Marianovi Brnušákovi. Nasledovalo zloženie

sľubu novozvoleného starostu a sľubu poslancov, prebehli voľby do komisii a nasledoval ďalší program podľa zvoleného programu. Nakoniec sa novozvolený starosta a poslanci poďakovali Márií Kendralovej za jej 16 ročnú prácu vo funkcii starostky obce, poďakovali poslancom, ktorí tiež ukončili svoju činnosť v minulom volebnom období. (Ostatné fotografie zo zasadnutia nájdete tu.)

 

Dobrá novina, 1. 1. 2015

Ani tento rok naše deti nevynechali kolednícku akciu, ktorí iste všetci poznáme pod názvom DOBRÁ NOVINA. Nemusíme iste pripomínať, že ide o zbierku pre projekty rozvojovej spolupráce v afrických krajinách a zároveň program

rozvojového vzdelávania počas celého roka. Už niekoľko rokov však deti nenavštevujú jednotlivé rodiny, ale každý rok si pripravia program, na ktorý pozvú všetkých občanov obce Hladovka a stretnú sa s nimi v kostole, kde sa im predvedú so svojim programom Aj tento rok si naši "koledníci" pripravili pásmo piesní, ktorý uviedli pred sv. omšou hneď v prvý deň roka 2015. Niekoľko piesní potom zaspievali aj počas samotnej sv. omše. Niekoľko fotografií z akcie môžete nájsť tu.

 

Všetko najlepšie v novom roku 2015

Vážení občania.

Poslanci, zamestnanci a starostovia obce Mária Kendralová a novozvolený starosta Marián Brnušák Vám všetkým zo srdca prajú, nech vo Vašich srdciach, domovoch i v obci zavládne pokoj, porozumenie a láska a aby nový rok 2015 bol vo Vašich životoch ešte šťastnejší a radostnejší než minulý, nech prinesie do všetkých domovov veľa zdravia, šťastia, ľudského tepla a plnosť Božích milosti.

 

Polnočná sv. omša, 24. 12. 2014

Aj v tomto roku sme sa stretli pred polnočnou sv. omšou v kostole o trošku skôr. Členovia Detského folklórneho súboru Goral, pod vedením Anny Harmatovej a goralská muzika dospelých si pripravili krátke pásmo vianočných piesní, s ktorým sa nám aj tento rok predstavili.

Fotografie z polnočnej sv. omše a spomínaného programu si môžete pozrieť tu.

 

Požehnané, šťastné a veselé vianočné sviatky, 22. 12. 2014

Požehnané, šťastné a veselé vianočné sviatky, plné pohody, radosti, lásky a pevné zdravie, šťastie a spokojnosť v novom roku prajú poslanci, zamestnanci a starostovia obce Mária Kendralová a novozvolený starosta Marián Brnušák.

 

Pozvánka na ustanovujúce zasadnutie Obecného zastupiteľstva, 22. 12. 2014

Podľa § 12 zákona 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvolávam ustanovujúce zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Hladovke, ktoré sa uskutoční dňa 02. januára 2015 (piatok) o 15.00 hod. v sále kultúrneho domu. Podrobnosti a program v prílohe. Mária Kendralová, starostka obce.

 

Uvítanie detí do života, 14. 12. 2014

V nedeľu dňa 14. 12. 2014 sa v Kultúrnom dome v Hladovke, stretli oteckovia a mamičky detí narodených v roku 2014 na Slávnostnom uvítaní dieťaťa do života. Po niekoľkých piesňach v podaní dievčat z country skupiny Lady sa prítomným prihovorila

p. starostka, ktoré detičky slávnostne uvítala. Medzi najmladších obyvateľov Hladovky tak pribudli: Jakub Botek, Lukáš a Martin Buš, Marek Buš, Soňa Bušová, Jakub Dulka, Dušan Greštiak, Samuel Harmata, Jakub Hutlas, Laura Nesétová, Teodor Šimala, Aneta Šimalová, Natália Škrabeková, Adam Žmiják, Adela Šikyňová, Adela Kubicová a Alexander Miklúška. Niekoľko fotografií nájdete vo fotogalérií.

 

Mikuláš, 5. 12. 2014

Aj v tomto roku sa Mikuláš snažil prísť do našej obce čo najskôr, aby ešte za svetla navštívil všetky deti a ani náhodou na niekoho v tme nezabudol, či nebodaj ho neobišiel.  Najviac sa naňho tešili tí najmenší a všetci do jedného si vyčistili topánočky a čižmičky:-). Určite sa s ním v tomto roku stretnú ešte aj v škole a tí "lepší" ešte aj doma:-) (Viac foto tu.)

 
Meniny majú:
Dnes: Gašpar
Zajtra: Ema
Pozajtra: Emil
Zo školských lavíc

Za sebou máme takmer polovicu školského roku 2014/2015. Čo všetko sa nám podarilo zrealizovať, čo nás čaká, čo sme organizovali i aké úspechy sme dosiahli, to všetko sa môžete dozvedieť z našich školských stránok.

Anketa
Stránku navštevujem