foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+421 43 539 77 02
ocuhladovka@orava.sk
Obec Hladovka

Fotogaléria

Novinky z farnosti

O tom čo sa udialo v posledných dňoch v našej farnosti sa dozviete zo stránok farnosti.

Zo školských lavíc

Aj život žiakov našej základnej a materskej škole je veľmi pestrý. Zúčastňujú sa rôznych aktivít, súťaží, z ktorých si priniesli slušné množstvo ocenení, pripravujú rôzne programy a vystúpenia.... a o tom všetkom sa dozviete z našich školských stránok.

Kto je prítomný?

Práve tu je 112 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Dňa 27. septembra 2015 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie poľskej časti Historicko – kultúrno – prírodnej CESTY OKOLO TATIER v Czarnom Dunajci. Otvorenie sa konalo v mieste štátnej hranice Chocholow – Suchá Hora, kde slávnostne prestrihli pásku  a pustili peletón wójt Gminy Czarny Dunajec, Józef Babicz a primátor mesta Trstená, Ing. Juraj Bernaťák. Spoločný cyklistický peletón prechádzal cez Chocholów, Kaniówke, Podcerwone do Czarneho Dunajca, kde na parkovisku  prebiehal rodinný piknik s množstvom atrakcií a prekvapení. Cyklistický peletón viedol predstaviteľ Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky, Ing. Peter Kľučka – národný cyklokoordinátor.

Slávnosť na parkovisku začala o 14:00 hod. privítaním pozvaných hostí a príhovorom wójta Gminy Czarny Dunajec, Józefa Babicza. Príhovorov sa taktiež ujali riaditeľ kancelárie Zväzku Euroregión „Tatry“, Antoni Nowak, riaditeľ Spoločného technického sekretariátu, Grzegorz Golda, generálny konzul Slovenskej republiky v Krakowe, Ing. Ivan Škorupa a v mene parlamentárov, senátor Stanislaw Hodorowicz.

Program pokračoval sprievodom na čele s bubuníkmi na platforme, choduliach, tanečnými súbormi smerom na námestie v Czarnom Dunajci, kde sa začala finálová šou pod názvom „REVOLÚCIA“ v réžii Jerzego Zonia, s účasťou poľských a slovenských umelcov, okrem iných aj Divadlo KTO a Divadlo pravdy. K dispozícii bolo veľa nezvyčajných ohňových ukážok, pyrotechnických efektov, originálne scénické predstavenia, ktoré boli zakončené zapálením veľkého bicykla.

Otvorenie cezhraničnej „Historicko-kultúrno-prírodnej cesty okolo Tatier“ sa zapísalo do osláv Dňa Európskej Spolupráce a taktiež do Svetového dňa cestovného ruchu.

 „Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007-2013.“

 https://www.youtube.com/watch?t=40&v=6RIBqewDE7g – otvorenie video

https://www.youtube.com/watch?t=1&v=FvkEI7bqvUo – Propagačný film

Obec Hladovka


Počet obyvateľov

(k 1. 1. 2019): 1 043

Starosta: PhDr. Marián Brnušák

Obec Hladovka
Hladovka 45
027 13 Hladovka

DIČ: 2020571641
IČO: 00314480

Úradné hodiny:
Po-Pi od 7:30 do 15:30 hod.
(Obed. pres. 12:00 - 12:30 hod.)

Tel.: + 421 43 539 77 02
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ďalšie kontakty


Katastrálna mapa


Copyright © 2019 Obec Hladovka Rights Reserved.